Logos Online System

⌘K
 1. Home
 2. Docs
 3. Logos Online System
 4. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój naszych klientów w systemie Elaboro wdrożyliśmy następujące mechanizmy:

 • Hasło i login. Przy starcie systemu służą do weryfikacji użytkownika i zapewniają dostęp do systemu tylko osobie upoważnionej.
 • Szyfrowanie danych. Transmisja danych pomiędzy serwerem Elaboro.pl a komputerami klientów, może być zabezpieczona certyfikatem SSL oraz szyfrowana. http://elaboro.pl/ksiazka/konfiguracja/ssl
 • Kopie zapasowe. Są wykonywane co kilka godzin i są przechowywane na dwóch niezależnych serwerach. Kopie są przechowywane w technologi: „wnuczek, syn, ojciec, dziadek” w praktyce pozwala to odzyskać dane z dowolnego okresu.

wnuczek – rotacja dzienna (backup co dwie godziny, np. dzisiejsza kopia z godziny 14 zastępuje wczorajszą z 14)

syn – rotacja miesięczna (backup raz dziennie, dzisiejsza kopia zastępuje kopię sprzed miesiąca)

ojciec – rotacja roczna (backup raz w tygodniu)

dziadek – bez rotacji (backup raz w miesiącu)

 • Stabilność serwerów. Serwery Elaboro znajdują się w bardzo dużych i stabilnych data center, gwarantujących dostęp do danych na poziomie 99,9999%. Data center zapewnia sprzętową fizyczną duplikację serwerów, macierze dyskowe (duplikacja danych),  nadmiarowe łącza,  monitoring sprzętu i oprogramowania przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, klimatyzację, zabezpiczenia przeciwpożarowe, wsparcie serwisu, oraz kilka źródł zasilania. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby dane naszych klientów były bezpieczne.
 • Zabezpieczenia dostępu. Dostęp do systemu można ograniczyć do wybranych godzin, bądź do wybranych komputerów (filtr po adresach IP ), zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo.
 • Przepływ danych. System Elaboro obejmuje swoim zakresem, praktycznie każdą dziedzinę w firmie, dzięki temu dane są spójne i znajdują się w jednym miejscu i nie ma potrzeby ich przechowywania w różnych innych niepewnych miejscach.
 • I wiele, wiele, innych autorskich rozwiązań chroniących spójność i bezpieczeństwo danych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z ciążącej na nas odpowiedzialności i kwestie bezpieczeństwa traktujemy bezkompromisowo. W praktyce nasi klienci uzyskują zabezpieczenia na bardzo wysokim poziomie, najczęściej znacznie przewyższającym poziom bezpieczeństwa, który mogą uzyskać u siebie w firmie, chronimy ich przed: kradzieżą, awariami komputerów, „dywersją pracowników”, poprzez autoryzację strategicznych decyzji można uchronić firmę przez przysłowiowym sprzedaniem całej firmy za złotówkę, prowadzimy także zaawansowaną politykę backupową, przez co zabezpieczamy dane przed błędami i szkodami wyrządzonymi przez pracowników.

Articles