Sieć sklepów

Informacja o kliencie

Duża firma handlowa, prowadząca import i export, działająca na terenie całej Polski posiadająca kilkanaście sklepów firmowych. Handel urządzeniami elektronicznymi i komputerami, handel hurtowy w centrali firmy i detaliczny w sklepach firmowych. Lider w swojej branży na rynku polskim. Firma zatrudnia około 50 osób.

Sytuacja

Pełna księgowość wraz z bardzo dużą ilością dokumentów finansowych, gwarancyjnych, serwisowych, skomplikowane rozrachunki, bardzo szybka rotacja towaru i duże wahania cen powiązane z kursem dolara, a także stosunkowo małe marże i potrzeba kontroli kosztów. Duży obrót gotówki i wpłaty do lokalnych banków. Kierownicy sklepów domagają się możliwości zamawiania bezpośrednio w hurtowniach, a także wglądu do magazynów innych punktów, aby w potrzebie można było przesunąć towar z innego magazynu. Potrzeba autoryzacji transakcji przelewowych, a także kontrola płatności wymuszają na firmie przejście na nowoczesne rozwiązania onlinowe.

Rozwiązanie

Pełne wdrożenie Elaboro Online System, pozwoliło na pełną kontrolę obiegu gotówki, stanów magazynowych, płatności i dokumentów. Informacja online o stanie firmy pozwala kadrze zarządzającej, na pełne wykorzystanie środków finansowych i materiałów, znacznie poprawił się obrót magazynowy, a poprzez wykorzystanie innych magazynów nie powstają „złogi magazynowe”. W oparciu o księgowanie online i rozbudowane raporty można w każdej chwili poznać aktualną sytuację firmy i podejmować racjonalne decyzje oparte na solidnych podstawach. W dzisiejszych czasach dostęp do szybkich i solidnych informacji, jest podstawą działania każdej firmy handlowej działającej na trudnym rynku.

Korzyści

Dzięki informacją o przepływie gotówki, towaru i dokumentów oraz optymalizacji zamówień zbiorczych dla kilku sklepów naraz, dają zauważyć się znaczne oszczędności i lepsze wykorzystanie zasobów. Całość wpływa na budowanie bazy informacji do wykorzystania w przyszłych realizacjach oraz porównanie kosztów i optymalizacja wydatków. Wprowadzone rozwiązania pozwoliły firmie utrzymać czołową pozycję w branży.