Wydajność systemu

W przypadku zaobserwowanych problemów z wydajnością Elaboro Online System, należy przeprowadzić poniższe testy:

1) Czas dostępu do serwera

W konsoli systemu windows (cmd) lub linux uruchamiamy komendę:

ping elaboro.pl

Tym sposobem sprawdzamy czasu dostępu do Elaboro Online System. Jeżeli czas (time) przekracza 150ms, może to spowodować spowolnienie pracy. Winę za to może ponosić przeciążone łącze ( elaboro.pl ma podłączenie 1 gbit , więc prawie na pewno wina nie leży po stronie serwerów) . Dlatego też warto sprawdzić dostęp do np. ping onet.pl lub ping google.pl.  Jeśli czasu dostępu jest podobny do czasu dostępu do Elaboro Online System oznacza to, że łącze na którym pracujemy jest za wolne bądź też przeciążone. W takim przypadku łącze jest winne za wolną pracę program. Ważnym parametrem jest też packet loss, z którego można odczytać ilość błędów na łączu. Im więcej, tym program będzie gorzej pracował, jest to ważne zwłaszcza przy połączeniach bezprzewodowych.

2) Obciążenie serwera

Nie ukrywamy jakości pracy naszych serwerów,  pełne wykresy i statystyki są dostępne pod adresem:

http://munin.elaboro.pl/

Istotny jest zwłaszcza wykres  Load average, jeśli  wartości przekraczają 1, wtedy serwer jest obciążony ponad miarę.

Warto też zauważyć, że co 2 godziny (widoczne piki na wykresie) system robi pełny backup (trwa około 30-40 sek), w tym czasie może nastąpić chwilowy spadek szybkości, jednak z opinii klientów wynika, że jest on praktycznie niezauważalny. Priorytetem dla serwera jest bieżąca praca programu, a backup robi sie w tle mając niższy priorytet, przy większym obciążeniu systemu może to wydłużyć czas backupu, jednak nie powinno to być zauważalne podczas normalnej pracy.

3) Iniciacja systemu

System w początkowej fazie może działać dużo wolniej ( podczas otwierania dodaje prawa, iniciuje pliki,indeksuje dane itp itd) podczas następnych wejść do systemu powinien działać dużo sprawniej. Także podczas pierwszego otwarcie może uruchamiać się odrobinę wolniej ( musi wgrać pliki javascript, css itp )

AttachmentSize
Screenshot.png68.93 KB

Elaboro Online System jest lepsze :-)

kilka obrazków których u nas nie zobaczysz ;-)

( zrzuty ekranu z serwisu hotmoney.pl )

empik

Bank ING

 

Alior Bank

 

 PKO BP

WBK

 

 GoldenLine

 

AttachmentSize
Zrzut ekranu-4.png117.75 KB
Screenshot.png38.2 KB
Zrzut ekranu-2.png41.57 KB
Zrzut ekranu - 26.11.2010 - 19:16:56.png43.96 KB
bz_wbk_awaria_10012011_450.jpeg21.81 KB
Zrzut ekranu - 25.05.2011 - 11:12:54.png13.66 KB

Przetestuj połączenie do serwera

aby przetestować połącznie do datacenter w którym są nasze serwery należy wejść do :

i kliknąć na Begin Test

Wydajność IE w bardzo dużych raportach

Komunikaty IE o długotrwałym wykonywaniu skryptu

Działanie niektórych skryptów może trwać bardzo długo, co może powodować monitowanie użytkownika programu Internet Explorer o zdecydowanie, czy działanie danego skryptu ma być kontynuowane. Skrypty o długotrwałym działaniu mogą być używane w niektórych testach lub testach porównawczych. W takich przypadkach korzystne może być wydłużenie czasu, po jakim ma być wyświetlane to okno komunikatu. W programie Internet Explorer wartość limitu czasu dla skryptów można zmienić na konkretnych komputerach klienckich, modyfikując wpis rejestru.

 

W niektórych sytuacjach strona sieci Web może zawierać skrypt, którego działanie trwa wyjątkowo długo. Jeśli na stronie sieci Web zastosowano skrypt dotyczący formantu ActiveX służący do przesłania bardzo dużego pliku lub wykonania kwerendy na dużej bazie danych, może powstać znaczne opóźnienie. W programie Internet Explorer takie długie opóźnienie jest wykrywane i użytkownik jest monitowany za pomocą okna dialogowego z następującą informacją:

Ta strona zawiera skrypt, którego zakończenie trwa wyjątkowo długo. Aby zakończyć ten skrypt teraz, kliknij przycisk Anuluj.
 

Analogiczne okno komunikatu w programach Internet Explorer 4.0, 5.0, 6, 7 i 8 zawiera informację:

Skrypt na tej stronie powoduje wolniejsze działanie programu Internet Explorer. Jeśli będzie on kontynuowany, komputer może przestać reagować. Czy chcesz przerwać działanie skryptu?
 

Ten mechanizm umożliwia użytkownikowi zatrzymanie nieodpowiednio działającego skryptu, który został zapętlony lub działa wolno z innego powodu.

Ten mechanizm umożliwia użytkownikowi zatrzymanie nieodpowiednio działającego skryptu, który został zapętlony lub działa wolno z innego powodu.

W programie Internet Explorer 4.0 i nowszych wersjach przeglądarki wartość tego limitu czasu nie jest już ustawioną na stałe wartością opartą na komunikatach systemu Windows. Obecnie program Internet Explorer śledzi łączną liczbę wykonanych instrukcji skryptu i resetuje tę wartość przy każdym rozpoczęciu nowego wykonania skryptu, na przykład od upłynięcia limitu czasu lub od uruchomienia programu obsługi zdarzeń, dla bieżącej strony za pomocą aparatu skryptu. Okno dialogowe z informacją o długotrwałym działaniu skryptu jest wyświetlane w programie Internet Explorer, gdy ta wartość przekroczyła określony próg. Program Internet Explorer nie sprawdza dla każdej instrukcji, czy limit został przekroczony. Aparat skryptu okresowo sonduje program Internet Explorer, przekazując mu liczbę wykonanych instrukcji, a program Internet Explorer sprawdza, czy mieści się ona w limicie. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest wykonanie większej liczby operacji, niż jest to dozwolone w domyślnym limicie, bez wyświetlania okna dialogowego, jeśli cały proces wykonywania skryptu zostaje zakończony przed sondowaniem programu Internet Explorer przez aparat skryptu.

Samodzielne rozwiązywanie problemu

Ważne

W tej sekcji, metodzie lub w tym zadaniu podano informacje dotyczące modyfikowania rejestru. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może jednak być przyczyną poważnych problemów. Dlatego należy uważnie wykonywać podane czynności. Aby zapewnić dodatkową ochronę, przed zmodyfikowaniem rejestru należy wykonać jego kopię zapasową. Dzięki temu będzie można przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu.

 

Aby zmienić tę wartość limitu czasu w programie Internet Explorer 4.0, 5.0, 6, 7 lub 8, wykonaj następujące czynności:

 1. Za pomocą Edytora rejestru, takiego jak program Regedt32.exe, otwórz ten klucz:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Styles

  Uwaga Jeśli brakuje klucza

  Styles

  , należy utworzyć nowy klucz o nazwie

  Styles

  .

 2. W obszarze tego klucza utwórz nową wartość DWORD o nazwie „MaxScriptStatements” i ustaw w niej odpowiednią liczbę instrukcji skryptu. W przypadku braku pewności co do tego, jaka wartość jest odpowiednia, można skonfigurować dla wartości DWORD ustawienie 0xFFFFFFFF, aby całkowicie wyłączyć to okno dialogowe.

Domyślnie ten klucz nie istnieje. Jeśli nie dodano tego klucza, domyślny limit progowy okna dialogowego limitu czasu w programie Internet Explorer od wersji 4 to 5 000 000 instrukcji.

 

Wydajność podsystemów data center

Nasze główne serwery trzymamy w data center OVH w poniższym linku można zobaczyć aktualne obciążenie łącz do naszych serwerów :