Bezpieczeństwo

Aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój naszych klientów w systemie Elaboro wdrożyliśmy następujące mechanizmy:

wnuczek - rotacja dzienna (backup co dwie godziny, np. dzisiejsza kopia z godziny 14 zastępuje wczorajszą z 14)

syn - rotacja miesięczna (backup raz dziennie, dzisiejsza kopia zastępuje kopię sprzed miesiąca)

ojciec - rotacja roczna (backup raz w tygodniu)

dziadek - bez rotacji (backup raz w miesiącu)

Doskonale zdajemy sobie sprawę z ciążącej na nas odpowiedzialności i kwestie bezpieczeństwa traktujemy bezkompromisowo. W praktyce nasi klienci uzyskują zabezpieczenia na bardzo wysokim poziomie, najczęściej znacznie przewyższającym poziom bezpieczeństwa, który mogą uzyskać u siebie w firmie, chronimy ich przed: kradzieżą, awariami komputerów, "dywersją pracowników", poprzez autoryzację strategicznych decyzji można uchronić firmę przez przysłowiowym sprzedaniem całej firmy za złotówkę, prowadzimy także zaawansowaną politykę backupową, przez co zabezpieczamy dane przed błędami i szkodami wyrządzonymi przez pracowników.

 

problemy i pytania

Kto ma dostęp do moich danych

Kto tak naprawdę ma dostęp do moich danych ?

odpowiedź:

dane w systemie dzielą się na 2 grupy:

1) wartości niezbedne do wyliczenia abonamentu ( ilość loginów, ilość magazynów )

te dane dostepe są wydziałowi księgowośći, w postaci liczbowej ( np. 4 loginów i 2 magazyny ), a w przypadku abonamentu pico także ( ile faktur i ich łaczna wartość )

2) wszystkie dane firmy

Dostęp do danych z poziomu 2, ma tylko jeden konsultant (osoba z którą Państwo rozmawiają ), tylko on może wejść do programu i zobaczyć Państwa dane, jednak czyni to tylko na  wyraźne życzenie klienta.  Co bardzo ważne: wszystkie wejścia do systemu są logowane  ( można dokładnie zobaczyć co konsultant oglądał lub co robił). W systemie elaboro jest pełna transparentność.

Niezaleznie od logowania w systemie, wszystkie operacje zapisywane są także w dwóch innych niezależnych logach ( logi serwera aplikacji, i logi serwera bazy dancyh ), zapisy te muszę być spójne, co zapewnia pełną transparentność dostepu do danych ( usunięcie wpisów z jednego z logów powoduje błąd i zawieszenie się systemu, przez co system logów jest spójny i nienaruszalny )